אייפון 15 – מתי יוצא? מחיר, ואיך הוא ייראה? כל הפרטים החדשים מעודכן 2023

iPhone 15 – אייפון 15 – כל השמועות על ה אייפון 15, מעודכן מרץ, 2023.

עיצוב

השמועות מצביעות על כך שדגמי האייפון 15 ייראו דומים לדגמי האייפון 14, אך גזרת הגלולה והחור תתרחב לכל הרוחב. זה אומר שלכל דגמי האייפון 15 לא יהיה חריץ, במקום זה יאמצו את האי הדינמי שהוצג בדגמי האייפון 14 פרו.

אייפון 15
אייפון 15 – חריץ לכל אורך המסך

מכיוון שאין שינויים גדולים בעיצוב, אפל תמשיך להציע ארבעה דגמים: אייפון 15 בגודל 6.1 אינץ’, אייפון 15 פרו בגודל 6.1 אינץ’, אייפון 15 מקס בגודל 6.7 אינץ’ ואייפון 15 פרו מקס בגודל 6.7 אינץ’ . דגמי ה”פרו” יהיו בעלי תכונות מתקדמים יותר ויהיו יקרים יותר, בעוד שדגמי האייפון 15 הסטנדרטיים יהיו זולים יותר.

עבור האייפון 15 והאייפון 15 פלוס, הבדלי העיצוב יכללו את יציאת ה-USB-C (עיינו: מה זה USB-C) במקום יציאת Lightning ואת המעבר מהחריץ לאי הדינמי. קיבלנו את ההסתכלות הראשונה שלנו על יציאת ה-USB-C בתמונה דלפה שנאמרה שהיא של אייפון 15 פרו.

אייפון usb c
אייפון ראשון מסוגו עם יציאת USB-C

שמועה אחת העלתה שהאייפון 15 יכול לגדול ל-6.2 אינץ’ במקום 6.1 אינץ’, אך לא ברור מדוע אפל תבצע את השינוי הזה. המידע התבסס על שרטוט CAD ששימש את יצרני המארזים ליצירת מגנים עבור המכשירים החדשים, וייתכן שחלק מהנתונים לא היו מדויקים שכן הבדל כה קטן לא ישפיע על עיצוב המארז.

יחד עם האי הדינמי, כל דגמי האייפון 15 יכולים להיות מצוידים בשבב מנהל התקן צג OLED חסכוני יותר, המיוצר בתהליך של 28 ננומטר, מה שמאפשר צריכת חשמל מופחתת שעלולה להביא בסופו של דבר לשיפור חיי הסוללה באופן משמעותי.

אייפון 15 צבעים

אייפון 15 צבעים
אייפון 15 במבחר צבעים

דגמי האייפון 15 יכולים להיות זמינים באפשרויות צבע ורוד כהה ותכלת. אפל מציעה לעתים קרובות את דגמי האייפון הסטנדרטיים במגוון צבעים בהירים, והשנה אינה יוצאת דופן.

סביר להניח שגווני הוורוד והכחול העזים יהיו זמינים לצד אפשרויות צבע סטנדרטיות של שחור, לבן ו-PRODUCT(RED).

צבע אדום כהה חדש

עיצוב בלעדי של אייפון 15 פרו

בעוד שכל דגמי ה-iPhone 15 הולכים לאמץ את יציאת ה-USB-C, ישנם כמה שינויים בעיצוב שהם בלעדיים ל-iPhone 15 Pro ו-Pro Max.

השמועות מצביעות על כך שדגמי ה-iPhone 15 Pro יציגו מסגרת דקה ומעוקלת יותר מדגמי ה-iPhone 14 Pro, אשר ניתן לראות בעיבודים של המכשיר שנוצר על סמך פרטים במחזור. הקימורים העמוקים יותר יהיו מוגבלים לדגמי ה-iPhone 15 Pro, ודגמי ה-iPhone 15 ייראו כמו דגמי ה-iPhone 14 עם קצוות שטוחים יותר, מסגרת אלומיניום וחזית ומאחור מזכוכית.

מערך ה-iPhone 15 Pro של אפל צפוי לכלול יותר זכוכית קדמית מעוקלת שנעלמת טוב יותר לתוך המסגרת, ואפל צפויה להשתמש בטיטניום במקום נירוסטה עבור המארז.

עיצוב הכפתורים יעבור התאמה בדגמי ה-Pro, כאשר אפל תאמץ את כפתורי הווליום וההפעלה במצב מוצק שיהיו דומים ללחצן הבית באייפון 7 ולמשטח העקיבה של Force Touch במחשבי MacBook. נכון לעכשיו, מכשירי האייפון משתמשים בכפתור מכני שמלחץ פיזית, אך כפתור המצב המוצק ישתמש במשוב הפטי כדי לחקות במקום את התחושה של לחיצת כפתור.

אם אפל אכן תוסיף לחצני מצב מוצק, לדגמי ה-iPhone 15 Pro יכולים להיות שני מנועי Taptic נוספים בצד שמאל וימין של המכשיר. שני ה-Taptic Engines החדשים יצטרפו ל-Taptic Engine הקיים.

אפל עשויה לייקר את מכשירי האייפון 15 פרו בכמה מאות דולרים – לפרטים נוספים

גודל המגנים

סט של דגמי אייפון 15 ואייפון 15 פרו מודפסים בתלת-ממד מציעה תובנה מסוימת כיצד יתאימו כיסויי אייפון 14 מהדור הקודם, ונראה כי כיסויים ישנים יותר לא יוכלו לשמש אתכם עם מכשירי האייפון החדשים.

שינויים קטנים בממדים של מערך ה-iPhone 15 ימנעו מהמגנים להתאים, אם כי האייפון 15 פלוס מסוגל להתאים לאייפון 14 פלוס. בית המצלמה האחורי הגדול יותר של דגמי ה-Pro מונע ממארזי אייפון 14 פרו לפעול כהלכה, וכך גם העיצוב המעוקל יותר והשינויים בכפתורים.

USB-C

אפל מחליפה את יציאת ה-Lightning במכשירי האייפון 15 ליציאת USB-C, שתאפשר לה לעמוד בתקנות החדשות שיושמו באירופה. התקנות הללו מחייבות את אפל לייצר מכשירי אייפון עם יציאות USB-C באירופה, כך שאפל צריכה לבצע החלפת עיצוב עולמית או לפתח מכשירי אייפון מיוחדים למכירה באירופה.

מקורות אמינים הכוללים את מארק גורמן מבלומברג, האנליסט של אפל מינג-צ’י קואו ואחרים, אמרו שאפל הולכת לבצע את השינוי, לאמץ יציאת USB-C במקום יציאת Lightning למטרות טעינה.

עם המעבר הזה, ה-Mac, iPhone וה-iPad יטענו כולם באמצעות USB-C, מה שיאפשר ללקוחות אפל לטעון את המכשירים שלהם בתקן טעינה אחד.

עדכונים במצלמות האייפון 15

אפל צפויה לאמץ את חיישני התמונה העדכניים ביותר של סוני עבור דגמי האייפון 15. בהשוואה לחיישנים סטנדרטיים, חיישן התמונה של סוני מכפיל את אות הרוויה בכל פיקסל, מה שמאפשר לו ללכוד יותר אור כדי לצמצם תת-חשיפה וחשיפת יתר. החיישן יאפשר שיפורים בפורטרטים ובתמונות אחרות גם כאשר תאורה אחורית חזקה היא בעיה.

סוני משתמשת בארכיטקטורת מוליכים למחצה המציבה פוטודיודות וטרנזיסטורים בשכבות נפרדות, מה שמאפשר יותר פוטודיודות. לא ברור אם כל דגמי האייפון 15 ישתמשו בטכנולוגיית החיישנים החדשה, או שאפל תגביל אותה לדגמי האייפון 15 היוקרתיים יותר.

טכנולוגיית עדשת זום פריסקופ לאייפון 15 Pro Max

כפתור אקשן (Action Button)


כפתור “אקשן” במכשיר יכול להציע אפשרויות נוספות לפעולה, אולי דרך לגשת לתכנים ולתכנים מהירים יותר, לפתור בעיות מהר יותר או לשלוט באפליקציות בצורה מהירה ונוחה. כמו כן, זה עשוי להיות חלק ממאמץ גדול של אפל להפריד את מכשירי האייפון החדשים שלה מהמכשירים הקודמים וליצור חווית משתמש חדשנית ומרשימה.

תאריך השקה

דגמי האייפון 15 ישוחררו ב 12 בספטמבר 2023. (שימו לב אייפון 15 פרו מקס יושק כמה שבועות אחרי)

אייפון 15: מחיר

מחירי האייפון 15 השנה צפויים להיות כמו בערך בשנה שעברה. מההדלפות שאנחנו שמענו עליהם – אלה המחירים

דגם האייפוןמחיר
אייפון 153,300₪
אייפון 15 פלוס3,700₪
אייפון 15 פרו4,200₪
אייפון 15 פרו מקס4849₪
טבלת מחירי האייפון 15 הצפויים להיות

האם אפל תציג את אייפון 15 ULTRA?

עם השקת ה-Apple Watch Ultra והשמועות על שיפורי אייפון מוגבלים לאייפון 15 Pro Max היוקרתי, היו השערות שאפל תכנה את ה-iPhone 15 Pro Max ה-iPhone 15 Ultra.

מארק גורמן מבלומברג העלה את האפשרות הזו בספטמבר, והציע שאפל תוכל להציג לראשונה אייפון 15 “אולטרה”, אבל בפברואר הוא חזר בהצהרה הזו. לדברי גורמן, אפל אכן עובדת על דגם אייפון יוקרתי ובמחיר גבוה יותר שיכול להיות משווק כ”אולטרה”, אבל הוא מצפה שהאייפון הזה יושק ב-2024 כחלק ממערך האייפון 16.

מסיבה זו, זה נשמע שאפל עשויה להיצמד ל-iPhone 15 Pro ו- iPhone 15 Pro Max השנה, אבל זה לא מחוץ לתחום האפשריות שנקבל את השם של iPhone 15 Ultra.

תוכנות נוספות לסדרת מכשירי ה iPhone 15

צגי אייפון 15

אנו מניחים שאפל תציג את הסדרת המכשירים הבאים, עם צגים של אייפון 15 ו-iPhone 15 Pro OLED בגודל 6.1 אינץ’, ומסכי אייפון 15 פלוס ו-iPhone 15 פרו מקס בגודל 6.7 אינץ’.

עם זאת, יכול להיות שינוי קל בכך, מכיוון שהאייפון 15 יכול להיות טלפון בגודל 6.2 אינץ’. כמו כן, האייפון 15 והאייפון 15 פלוס יקבלו איים דינמיים במקום חריצים, וכל ארבעת הדגמים במשפחה יקבלו מסגרת מעוקלת מעט.

ה-iPhone 15 Pro Max זכה לתצוגה בהירה של 2,500 ניטים. זה יהיה הרבה מעל הדירוג של 2,000 ניטים של ה-iPhone 14 Pro Max ואולי הפאנל הבהיר ביותר אי פעם בטלפון.

מקור אחר טען שאפל תשדרג את שבב דרייבר התצוגה של סדרת האייפון 15 לאחד בתהליך קטן בהרבה (ויעיל יותר). המשמעות יכולה להיות חיי סוללה טובים יותר בכל רחבי הלוח מבלי להגדיל את קיבולת הסוללה.

בחדשות הפחות נעימות, אפל ככל הנראה תמשיך להשתמש בצגי 60Hz עבור האייפון 15 והאייפון 15 פלוס הסטנדרטיים. זה לא מפתיע מדי, אבל הוא מכה גדולה נגד הדגמים האלה, בהתחשב בכך שכמעט כל סמארטפון אחר שנמכר היום הוא בעל קצב רענון של 90 הרץ ומעלה.

סדרת מכשירי האייפון 15 יוצגו עם גרסת ה iOS 17 החדשה

הייתם מצפים שהאייפון 15 ייצא באותו זמן ש- iOS 17 יוצא. אם אפל תעקוב אחר הדפוס המבוסס של עדכוני תוכנה, נקבל תצוגה מקדימה בכנס המפתחים העולמי של יוני שתציג מה חדש ב-iOS 17. גרסת בטא ציבורית תתקיים במהלך הקיץ, עד לשחרור מלא ב- סתיו.

פרטים על שינויים ב-iOS 17 דלילים כרגע. השמועות הגדולות ביותר מציעות שיפוץ ל-IMessage, מכיוון שאפל גם פותחת את האייפון לחנויות אפליקציות של צד שלישי. דו”ח אחד טוען ש- iOS 17 עשוי להיראות מוקטן יותר מאשר עדכוני iOS האחרונים, מכיוון שאפל משקיעה משאבים במאמציה לשחרר אוזניות VR/AR השנה. [יש לנו מאמר שלם על מערכת ה iOS 17 לחצו לקריאה]

עוד רגע זה קורה ואייפון 15 כבר יהיה למכירה? אבל חשוב להיזהר מחנויות שמוכרות גם אייפונים שיהיו מזוייפים – חשוב שתדעו איך מזהים מכשירים כאלה – לכן הכנו לכם את המדריך לזיהוי אייפון מזוייף > לחצו כאן

לסיכום

אם יש לכם שאלות נוספות או מה שתרצו לדעת על האייפון 15 – צרו איתנו קשר או הגיבו לנו בתגובות למטה

האם זה היה מועיל?

כן
לא
תודה על המשוב שלך!
שתפו ב:
מאמרים נוספים מומלצים עבורך:

דיירקט פיקס 2024